Sekmadienį Lietuvos vyrų ledo ritulio rinktinė žaidžia paskutines olimpinės atrankos ciklo rungtynes. Lietuvių priešininkai - nė karto nelaimėję ir įvarčio per dvejas rungtynes varžovams neįmušę kroatai. Lietuvių padėtis panaši - pralaimėti du pirmieji mačai - prieš slovėnus ir japonus.
Paskutinį kartą su Kroatija kovojome 2018 m. Pasaulio IB čempionato pirmenybėse Kaune. Prieš beveik dvejus metus vykusią kovą laimėjome 3:0, o per tą laiką ir pralenkėme buvusius IIHF (Tarptautinė ledo ritulio federacija) nacionalinių komandų reitingo kaimynus - Lietuva pakilo į 24-ą vietą (buv. 26), o Kroatija krito keturiomis pozicijomis žemiau - į 29, o taip pat auksiniame lietuviams čempionate užėmė paskutinę vietą ir iškrito į IIA divizioną. Jame pernai užėmė antrąją vietą ir sugrįžti į IB kovas tikisi šįmet, kai planetos pirmenybės bus surengtos namuose, Zagrebe.
Nors kroatams ir pavyko prasibrauti į trečiąjį olimpinės atrankos etapą, jų tikslas Jesenicėje panašus į lietuvių - "apšaudyti" naujus rinktinės kandidatus prieš pasaulio čempionato kovas.
Pagrindiniai Kroatijos rinktinės ledo ritulininkai rungtyniauja bendroje kroatų, slovėnų ir serbų lygoje, o žinomiausias jų žaidėjas Borna Renduličius, kurio karjeroje yra buvusios aukščiausios Suomijos lygos ir net NHL stotelės, žaidžia Vokietijos DEL pirmenybėse ir į olimpinę atranką neatvyko.
Pasak pagrindinio Lietuvos rinktinės vartininko Lauryno Lubio, paskutinėse rungtynėse olimpinėje atrankoje reikia siekti pergalės, nes kroatai, kaip ir mes, taip pat mėgins pergale užbaigti turnyrą.
"Jie irgi to paties sieks. Niekas nenori su trim pralaimėjimais išeiti. Mačiau jų rungtynes su slovėnais. Sunku net kažką pasakyti, nes jie nepasireiškė tiek prieš japonus, tiek prieš slovėnus. Juk per varžybas padarė vos po penkis metimus. Net nežinai, kaip jie puls, ar mes, kaip žais daugumoje ir panašiai", - ledoritulys.lt kalbėjo L.Lubys.
Žvelgiant į praeitas Lietuvos komandos susitikimus Jesenicėje su slovėnais ir japonais, 19-metis vartininkas išskyrė šių metų ateities varžovę Japoniją, su kuria žaisime balandį Katovicuose (Lenkija) vyksiančiame IB čempionate.
Olimpinėje atrankoje lietuviai japonams nusileido 0:4, visus keturius įvarčius praleisdami pirmajame kėlinyje.
"Mūsų rinktinėje - labai daug debiutantų. Tai jauna rinktinė ir mums trūksta tų žaidėjų, su kuriais rungtyniavome Kazachstane. Būtų kiti rezultatai. Dabartinėje sudėtyje - dauguma žaidėjų net nėra žaidę pasaulio čempionatuose ar tokio lygio turnyruose. Tai jaučiasi", - sakė L.Lubys.
Anot jo, pasaulio čempionato būsimi varžovai japonai į Slovėniją atsivežė praktiškai pagrindinę komandos sudėtį.
"Pirmame kėlinyje jie mus aplošė. O paskui neįmušė. Tai praktiškai jų pagrindinė sudėtis, o mūsų gretose - daug jaunimo. Galime pažiūrėti vien gynėjų grandį. Po pirmo kėlinio rūbinėje akcentavome, kad reikia žaisti "kūnu", spausti, daužyti, nes jiems tai nepatinka. Iškart matėsi rezultatas. Tad, kaip sakau, palyginti rinktines, skirtumas yra. Pirmame kėlinyje jie įmušė keturis. Aš prisiimu kaltę už tuos tris įvarčius, galėjau pagauti. Ten kur žaidėm 5 prieš 3 - sunkiai, bet kitus - tikrai galėjau. Būčiau pagavęs, būtų 1:0 ir visai kitas žaidimas. Bet, atmetus pirmą kėlinį, rungtynės nebuvo blogos, tiesiog nepasisekė įmušti. Jiems nenusileidome ir net geriau atrodėme", - kalbėjo pagrindinis nacionalinės komandos vartininkas olimpinėje atrankoje.
Buvusių Lietuvos varžovų stiprybė - stiprūs nacionaliniai čempionatai ir žaidėjai iš vienos komandos, kur ledo ritulininkai tarpusavyje jau būna susižaidę ir tą patirtį perneša į rinktinę. Ar įvairiose pasaulio lygose žaidžiantiems lietuviams, po pertraukos susirinkus į šalies reprezentacinę komandą, netenka kurti žaidimo iš naujo?
"Šioje rinktinėje yra taip, kad jei mes surenkame pagrindinius žaidėjus kaip Bosas, Kumeliauskas, Verenis, Krakauskas, jie jau yra "atžaidę" daug metų kartu. Manau, kad jiems vienos savaitės ar dviejų, naujai susirinkus, pakanka, kad suprasti vienas kitą. O jeigu žaidi viename klube - tai aišku. Viskas vyksta automatiškai. O jeigu dar ir viename penkete - dar lengviau. Ypač, kai žaidžia puolėjai. Mūsų rinktinėje vienu momentu buvo, kai žaidė Gintautas, Čižas ir Četvertakas. Jie buvo visus metus vienoje komandoje, o Kazachstane sudarė puolimo grandį. Tai jie ir žaidė savo žaidimą, treneriams galvos sukti nereikėjo", - ledoritulys.lt pasakojo L.Lubys, pridurdamas, kad kiek kitaip yra jaunimo rinktinėse.
"Ten yra pereinami metai. Prisijungia naujų, vieni išeina, kiti ateina, todėl taip gaunasi", - sakė L.Lubys.
Olimpinėje atrankoje Lietuvos komandoje debiutavo ne tik nauji žaidėjai, bet ir iš asistento į vyriausiojo trenerio postą žengęs kanadietis Ronas Pasco, kuris pakeitė Danielį Lacroix. Ar tai įnešė naujų žaidimo vėjų?
"Iš dalies niekas nepasikeitė. Tai ta pati Danielio taktika. Ronas tiesiog perėmė. Nepastebėjau daug pakeitimų. Treneris akcentavo, kad daug detalių - iš praeitų metų. Ronas yra geras treneris. Patirtys abiejų trenerių skirtingos, bet dabartinis strategas ankstesniam - nenusileidžia", - kalbėjo Suomijoje paskutinį savo sezoną jaunimo komandose žaidžiantis klaipėdietis.
Visą pokalbį su L.Lubiu apie tapimą profesionaliu žaidėju, gyvenimą Suomijoje, jo ledo ritulininko kelią ledoritulys.lt publikuos artėjančią savaitę. Taip pat interviu sužinosite, kieno iš rinktinės žaidėjų mestas ritulys skrieja greičiausiai ir jį sunkiausia pagauti. "Kaip strėlė", - pasakos L.Lubys.
O kol kas - Lietuva prieš Kroatiją, 16:30. Mačą tiesiogiai galėsite stebėti Sport1 kanalu arba ledoritulys.lt portalo vaizdo transliacijoje.
Olimpinė atranka: Lietuva - Kroatija (Lauryno Lubio komentaras)
2020-02-09
2020-02-09